Güzelçamlı turizmi birçok turistik belde ve merkezden farklı bir turizm potansiyeline ve çeşitliliğe sahiptir. Dilek Yarımadası Milli Parkı Güzelçamlı Belediyesi mücavir alanı içerisindedir. 10 km2 gibi dar bir yerleşim alanı yaklaşık 100 km2 lik bir orman örtüsüyle çevrilmiş olup 30 km.ye yakın bir kıyı şeridine sahiptir. Bu kıyı şeridi içersindeki plajlarda ve koylarda sörf, yelken, kano, su kayağı, balık avcılığı, su altı sporları, tekne turları, yapma imkanları mevcuttur.

     Güzelçamlı’yı çevreleyen Dilek Yarımadası Milliparkı ve samson dağları ise gerçek anlamda bir cennettir. Çok zengin bitki örtüsü yabani kuş ve hayvan türleri, mağaralar, vadiler ziyaretçilere birçok hobi turları imkanı sağlar. Bu hobi turları, dağcılık, treking, kuş gözetleme gezintileri, mağaracılık, botanik turları, at binme, bisiklet turları, ve avcılık diye sıralanabilir.

     Güzelçamlı’nın tarihi ören yerlerine olan yakınlığı ve kolay ulaşım imkanları ziyaretçilerin kalışlarını uzatmada bir diğer etkendir. Efes, Meryemana, Didim, Milet, Priene, Bafa Gölü, Herakleia, Afrodisias, Pamukkale, Hierapolis, kolaylıkla ziyaret edilebilinir.

Güzelçamlı

     Bu yerlere günübirlik organize turlar olduğu gibi dolmuş ve otobüs seferleriylede kolayca ulaşım mevcuttur. 5 km. mesafedeki Davutlar kaplıcaları, yılın 12 ayında hizmet vermektedir

     Gürültü, trafik, aşırı kalabalık ve stresten uzaklaşmak isteyenler için Güzelçamlı ideal bir dinlenme yeridir. Sessizlik ve sakinlik, temiz hava bol oksijenle birleşince ziyaretçilerin tedavi edici bir rahatlık ve huzur bulduklarını söylerler.