İçmeler Koyu Dilek Yarımadası Milliparkının 1. inci koyudur. Millipark giriş kapısına 300 mt mesafededir. Milliparkın tek kumsal plajıdır. Denizi sığ olduğundan çocuklar için idealdir. Otopark, WC, soyunma kabini, piknik masaları, sezlong ve şemsiye üçretsiz olarak misafirlerin hizmetindedir.

Akşam üzeri saat 18 : 00 dan sonra yaban domuzlarını görürseniz sakın korkmayın, evcil hayvan gibi yaban domuzlarını besleyebilirsiniz. Milliparkın her koyunda bu saatlerde yaban domuzları koylara iner ve tatilcilerin arasında dolaşarak karınlarını doyururlar

Aydınlık Koyu Dilek Yarımadası Millliparkının 2. inci koyudur.

 

 

Kalamaki Koyu 

Dilek Yarımadası Milliparkının en ünlü koyudur.  Güzelçamlı Dilek Yarımadası Miliparkının en uzun Koyu Kalamaki Koyudur.  Yunancada Kala “güzel” Maki “bitki örtüsü” anlamındadır . kalamaki koyu ulu çınar ve çam ağaçları ve Akvaryum gibi temiz denizi ile muhteşemdir.  Kalamaki Koyu Bir zamanlar Zeki Müren’in  en çok sevdiği , sürekli gelip yüzdüğü bir koydur. Bir çok türk filmine evsahipliği yapmıştır.

Karasu koyu Dilek yarımadası Milliparkının son koyudur. Karasu Koyu akvaryum gibi denizi ve denizin içine kadar uzanan ormanı ile adeta çennetten bir köşe gibidir.   WC, sezlong, şemsiye ve piknik masaları üçretsiz olarak misafirlerin hizmetindedir.